• Welcome to Radiocool forumas apie skaitmeninę antžeminę televiziją (DVB-T) ir ne tik.
 

Naujienos:

Sukurta nauja forumo kategorija ,,Internetinė TV" ji matoma tik registruotiems nariams.

Main Menu

Trims mėnesiams stabdomas "NTV Mir Lithuania" programos retransliavimas

Pradėjo andrius.semas, 2014-03-24 15:06:39

« ankstesnis - sekantis »

andrius.semas

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) patenkino Lietuvos radijo ir televizijos komisijos prašymą ir įpareigojo Lietuvos jusrisdikcijai priklausančius televizijos programų retransliuotojus sustabdyti televizijos programos "NTV Mir Lithuania" retransliavimą Lietuvos Respublikos teritorijoje.

VAAT tokį sprendimą priėmė išnagrinėjęs Lietuvos radijo ir televizijos komisijos kovo 20 d. prašymą sankcionuoti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos kovo 19 d. sprendimą "Dėl programų iš ne Europos Sąjungos valstybių narių, Europos ekonominės erdvės valstybių ir kitų Europos Tarybos konvenciją dėl televizijos be sienų ratifikavusių Europos valstybių, sudarančių televizijos programą "NTV Mir Lithuania", laikino retransliavimo sustabdymo". Teismas įvertino pateiktą rašytinę medžiagą bei kovo 10 d. parodytos laidos "Pasmerktieji. Spąstai grupei "Alfa" vaizdo įrašą bei konstatavo, kad LRT komisijos kovo 19 d. sprendimas yra teisėtas ir pagrįstas, todėl prašymą sankcionuoti šį sprendimą tenkino.

"Teismui pateikti įrodymai patvirtina, kad laidoje tyčia buvo paskleista melaginga informacija apie 1991 m. sausio 13 d. įvykius Lietuvoje, užgauliai ir įžeidžiančiai neigiamas ir šiurkščiai menkinamas įsiteisėjusiais Lietuvos Respublikos teismų sprendimais ir Lietuvos Respublikos teisės aktais pripažintas 1991 metų SSRS agresijos prieš Lietuvos Respubliką faktas, jos metu SSRS įvykdyti labai sunkūs ir sunkūs nusikaltimai prieš Lietuvos Respublikos gyventojus, tyčiojamasi iš Lietuvos žmonių, niekinamas kovotojų už Lietuvos laisvę atminimas", - konstatavo teismas.

Teismo teigimu, "NTV Mir Lithuania" transliuotos laidos turinys skatina neapykantą Lietuvos žmonėms, kurie siekė laisvės ir palaikė Lietuvos nepriklausomybės kelią. Laidoje pateikiami teiginiai remiasi tyčia viešai skleidžiama melaginga informacija, kuri kursto neapykantą, niekina Lietuvos valstybingumą, jos atkūrimą ir raidą. Tuo yra pažeidžiamos Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo nuostatos.

Teismas įpareigojo Lietuvos Respublikos jurisdikcijai priklausančius televizijos programų retransliuotojus 3 mėnesiams nuo šio sprendimo įsigaliojimo dienos sustabdyti programų iš ne Europos Sąjungos valstybių narių, Europos ekonominės erdvės valstybių ir kitų Europos Tarybos konvenciją dėl televizijos be sienų ratifikavusių Europos valstybių, sudarančių televizijos programą "NTV Mir Lithuania", retransliavimą Lietuvos Respublikos teritorijojeandrius.semas

Noriu, kad teisingai suprastumėte mane. Pastaruoju metu beveik nežiūriu rusiškų TV kanalų, tiksliau, Lietuvai adaptuotų jų televizijos versijų. Tiesą sakant, įdomias ir vertingas rusų laidas ar serialus tenka žiūrėti tik storame internete, nes jų tikrai nerodo Marijos žemėje. Tačiau esu įsitikinęs, kad teisinė orientacija į įvairius draudimus dar nė vienos šalies nepadarė demokratiškesnės ar pažangesnės.


Soliaris

Na, kam čia įdomi ta tavo informacija su visais screenšotais? Juk čia ne rusų forumas. Atrodo, kad čia susirinkę tokie kvaileliai, kurie niekur kitur nesilanko, išskyrus Radicool forumą. Ir koks džiaugsmas pamačius tavo žinutes. Šlovė Andriui. Sužinojom, kur dingo mylimi rusų kanalai.  :D