DVB-T

Autorius Tema: LRTK: Ir nuo 2012 bus galima matyti 12 nemokamų DVB-T programų  (Skaityta 4634 kartus)

Neprisijungęs Darius

  • Administratorius
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 627
  • Karma: +2/-1
    • Žiūrėti profilį
    • Radiocool.lt
Nieko naujo, tiesiog nuraminimas, kad išjungus analoginę televizija 2012 metais skaitmeninį išliks nemokama.

Šaltinis: http://www.rtk.lt/lt/naujienos/aktualijos/del_antzemines_skaitmenines_televizijos_lietuvoje

Liko mažiau negu dveji metai iki Vyriausybės patvirtinto antžeminės analoginės  televizijos išjungimo termino - 2012 metų spalio 29 dienos.
     Nuo 2003 metų Lietuvos radijo ir televizijos komisija dėjo visas pastangas, kad antžeminė skaitmeninė televizija būtų diegiama sparčiai ir sklandžiai. Dabar antžeminę skaitmeninę televiziją jau gali matyti beveik visi Lietuvos gyventojai. Šiuo metu antžeminės skaitmeninės stotys veikia 29 Lietuvos miestuose. Žiūrovai gali matyti net 14 nemokamų televizijos programų – 12 Lietuvos transliuotojų rengiamų programų ir dvi retransliuojamas programas– „BBC World News“ ir „TVP Polonia“, tai yra žymiai daugiau nemokamų programų negu kaimyninėse valstybėse ir daugelyje kitų Europos šalių.
     Mokamas  antžeminės skaitmeninės televizijos paslaugas teikia du retransliuotojai. Visoje Lietuvoje TEO LT, AB savo abonentams siūlo 26 mokamų programų paketą ir papildomai Vilniaus miesto abonentams - 3 raiškiosios televizijos programas. Vilniuje taip pat veikia UAB “Balticum TV”, kuri savo abonentams siūlo 9 mokamų antžeminių skaitmeninių televizijos programų paketą. Pagal 2010 m. sausio mėn. gyventojų apklausą antžemine skaitmenine televizija naudojosi apie 10 % Lietuvos gyventojų.
    Diskutuojant apie perėjimo prie antžeminės skaitmeninės televizijos terminus pasigirsta įvairių nuogąstavimų, kad nebelikus antžeminės analoginės televizijos, nežinia kokias programas galės matyti Lietuvos žiūrovai ir kokios įrangos reikės norint žiūrėti antžeminę skaitmeninę televiziją, kiek tai kainuos, ar bus nemokamų programų ir kt.
     Norime pabrėžti, kad tie gyventojai, kurie dabar naudojasi kabelinės televizijos, MDTV, IPTV, palydovinės televizijos ar kitos mokamos abonentinės televizijos paslaugomis, neturėtų nerimauti, nes perėjus prie antžeminės skaitmeninės televizijos visas programas galės žiūrėti kaip ir iki šiol, jiems nereikės jokios kitos papildomos įrangos.
     Minėti klausimai labiau aktualūs antžeminės analoginės  televizijos žiūrovams. Nors šios televizijos žiūrovų skaičius sparčiai mažėja, tačiau vien antžeminę analoginę  televiziją vis dar žiūri nemaža gyventojų dalis, ypač kaimo vietovių gyventojai.     
      Televizijos žiūrovai, nuogąstaujantys, kad po 2012 metų nematys nemokamų TV programų, turėtų žinoti, kad ir po 2012 metų jie galės nemokamai žiūrėti 12 skaitmeninių televizijos programų, kurios ir dabar yra transliuojamos nemokamai: „Lietuvos televizija“ (LTV), „LTV2“, „TV3“, „TV6“, „LNK“, „TV1“, „LIUKS!“ „INFO TV“, „BTV“, „Sport1“, „Balticum televizija“, „Lietuvos ryto.tv“.  Tačiau norint matyti šias nemokamas programas su buitine antena, reikia įsigyti naujo modelio plačiaekranį televizorių su įmontuotu antžeminės  skaitmeninės TV imtuvu, palaikančiu MPEG-4 glaudinimo standartą arba skaitmeninės televizijos priedėlį (Set-top-box).
    Vyriausybė jau yra numačiusi  mažas pajamas gaunančioms šeimoms kompensuoti antžeminės skaitmeninės televizijos priėmimo įrangos įsigijimo išlaidas. Vyriausybė patvirtino „Analoginės antžeminės televizijos išjungimo ir skaitmeninės televizijos skatinimo Lietuvoje programą“, kurioje  nustatyta, kad antžeminės skaitmeninės televizijos priėmimo įrangos (set-top-box) įsigijimo išlaidos  gyventojams turėtų būti kompensuojamos per pusę metų iki antžeminės analoginės televizijos išjungimo datos.
Ignoruoju privačias žinutes, jei klausimą galima spręsti viešai forume